Postarajte sa o zeleň na jar, v lete sa vám odvďačí

Zima dáva zeleni zabrať. Spomienky na krásny trávnik a upravené stromy sú už len matnou spomienkou. Je tu jar a s ňou aj nevyhnutná starostlivosť o zeleň nielen u vás doma ale aj v okolí vašej firmy.

Problémom trávnika na začiatku jari je jeho stav. Suchá tráva, mapy, či vypálené a zaplesnené miesta sú úplne prirodzenou súčasťou a nie je potrebné podľahnúť panike. Tá by mohla nastať, ak by ste trávnik v tomto stave nechali aj ďalšie týždne, lebo by to malo nepriaznivý vplyv na jeho ďalší vývoj.

Je dôležité podchytiť to hneď z kraja jari, aby ste sa vyhli neskorším problémom a možným vyšším investíciám do úprav.

Vyššími nákladmi sa myslí napr. odstránenie buriny. Tá má omnoho lepšiu schopnosť prežiť a jej rast je podstatne rýchlejší ako u ušľachtilej trávy. Plevelné rastliny navyše odoberajú z pôdy nevyhnutné živiny.

Potenciálne nebezpečné môžu byť buriny, pretože sa radia medzi silné alergény. Vaši zamestnanci a obchodní partneri určite ocenia, že ich v priestoroch vašej firmy nebudú svrbieť oči.

Zeleň to nie je len trávnik. Rovnako potrebné je venovať úsilie aj starostlivosti o stromy. Mnohé staršie konáre cez zimu vyschnú a nové listy na nich nevzniknú. To je však ten najmenší problém. Odumreté konáre predstavujú potenciálne riziko úrazu. Preto je nevyhnutné spraviť jarný rez korunou stromu, omladiť a presvetliť celý strom, pretože takáto úprava sa nedá realizovať počas horúceho leta.

Stromy poskytujú tieň, zadržiavajú vodu, prečisťujú vzduch, znižujú prašnosť a hluk. Zeleň ako taká má vplyv aj na produktivitu. Podľa štúdie v Európe sú zamestnanci s výhľadom na zeleň výkonnejší o 15%.

Zeleň vie dokonca šetriť peniaze. Ako? Správne rozvrhnutá zeleň so stromami vie v letných mesiacoch vrhať tieň sa steny vašej firmy, čím ušetríte na klimatizácii a znížite teplotu, čo má za následok lepšiu produktivitu a sústredenosť zamestnancov.

Všetka starostlivosť začína na jar. Podľa toho, ako sa zeleni v okolí vašej firmy postavíte na jar, keď potrebuje „pomoc“, tak sa vám odvďačí po zvyšné mesiace v roku.

Nepodceňujte úpravu zelene pri firme, pretože to vysiela prvý signál klientom, partnerom, či uchádzačom ešte skôr, ako zavítajú do vašej budovy.

Profesionálnej úpravy zelene sa venujeme už niekoľko rokov. Medzi našich klientov patria obchodné domy, IT firmy, či polyfunkčné objekty predovšetkým v Bratislave, Trnave, Senci, či Nitre.

Nechajte si od nás vypracovať cenovú ponuku a my sa s radosťou a s profesionálnym vybavením pustím do kultivácie zelene vo vašej firme.