Údržba firemnej zelene na jeseň. Prečo je tak dôležitá?

Našli ste osvedčené upratovacie služby

Prichádza jeseň a ňou čas, kedy sa príroda pripravuje na príchod zimy. Stromy a zeleň v okolí firmy môže od nás dostať pomocnú ruku, aby tuhú a dlhú zimu prečkali bez ujmy.

Počas leta môže zeleň trpieť pod náporom vetra alebo sucha. Preto je na jeseň potrebné zastabilizovať zeleň a pripraviť ju na zimu.

Ak sa zameriame na trávnik, po lete a častom kosení sa v ňom nazhromaždí veľké množstvo suchej trávy. Tá bráni vsiaknutiu vody hlbšie ku koreňom a na jar môže spôsobiť nepríjemné hnitie trávnika a nezriedka aj plesní. Riešením je vertikutácia, ktorá by sa mala vykonávať začiatkom jesene, aby trávnik dostal ešte dostatok času na regeneráciu. Prevzdušnenie má význam aj v prípade, že chcete trávnik dosiať novým osivom – inak by sa totiž semená nedostali k zemi ale skončili by na odumretých zvyškoch trávy.

Popadané lístie je ďalším neklamným znakom, že sa zima blíži. Ak je v okolí vašej firmy dostatok stromov, je to veľké plus v lete, kedy poskytujú tieň ale na jeseň môže množstvo lístia na trávniku a chodníku nepríjemne prekvapiť. Lístie môže byť navyše zdraviu nebezpečné, predovšetkým vo vlhkejšom období, keď hrozí nepríjemné pošmyknutie.

Každoročne by malo dochádzať aj k prerezávaniu koruny stromov, ktoré týmto pekne vytvarujete a zároveň pekne presvetlíte.

Jeseň je v prípade starostlivosti o zeleň v okolí vašej firemnej budovy asi najpodstatnejším v obdobím v roku. Po lete, kedy sa v podstate len strihá a polieva trávnik, prichádza obdobie zvýšených „nárokov“ vašej zelene na starostlivosť.

Nie je v kapacitách mnohých firiem pravidelne kosiť trávnik, pracne a hlavne odborne presvetliť korunu stromov alebo pravidelne odstraňovať napadané lístie.

Netreba ale zúfať. Naša firma sa už roky venuje údržbe zelene v okolí firiem, nákupných centier, logistických parkov a obchodných domoch.

Máme na to potrebné vybavenie, skúsenosti a predovšetkým ochotu. Cena závisí od veľkosti plochy, náročnosti terénu ale aj pravidelnosti spolupráce.

Vyplňte krátky formulár na našej stránke alebo nás kontaktujte priamo na info@bemalux.sk, prípadne telefonicky na 0901 780 666.