Vedeli ste toto o čistení podlahy?

Zo všetkých upratovacích prác v kanceláriách zaberá čistenie podláh najviac času. O tom, akým spôsobom sa bude podlaha umývať, často rozhodujú konatelia bez toho, aby vedeli fakty o rôznych postupoch a metódach, ktoré by reálne mohli pomôcť s čistotou v kancelárii.

Ak používate klasický mop, je veľmi pravdepodobné, že roztierate špinavú vodu po celej firme. Pri klasickom „mopovaní“ neexistuje zaručený postup, ako sa tomuto vyhnúť. Preto u nás volíme postup, že podlaha sa najprv umyje strojovo a následne sa lokálne dočistí. Týmto postupom úplne eliminujeme „čistenie“ špinavou vodou.

V prípade, že používate na umývanie klasický mop, zvoľte radšej mop z mikrovlákna. Jednak je umývanie efektívnejšie a netreba zabúdať ani na zdravie. Mop z mikrovlákna obsahuje o 96% menej baktérií ako klasické mopy.

Upratovanie je druhou najčastejšou príčinou zranení spojených s čistením. Ak je čistenie podláh kľúčovou službou vo vašom biznise ( napr. v potravinárstve, gastroprevádzke, pobočky a showroomy), je nevyhnutné zvážiť, ako zaistiť bezpečnosť upratovacieho personálu. Existuje aj druhá možnosť – zveriť čistenie podlahy na profesionálov, ktorí sú na takéto situácie poistení.

Zranenia v dôsledku pošmyknutia a zakopnutia o rovné podlahy sú hlavnou príčinou náhodného zranenia alebo smrti v celosvetovom meradle. Zlá prax pri čistení podláh je sama o sebe hlavnou príčinou nehôd.

Keď sme pri svetových prvenstvách – čistenie podláh je prácou, ktorá zamestnáva celosvetovo najväčší počet ľudí zo všetkých zamestnaní.

Stále si myslíte, že čistenie podlahy nie je dôležité? Čo teda poviete na tieto fakty?

14% opýtaných spotrebiteľov uviedlo, že prestanú navštevovať obchod, ktorý nebol dostatočne čistý.
29% uviedlo, že budú pokračovať v návšteve „nečistého“ obchodu, iba ak to bude nevyhnutné

Čistota podlahy a celkovo priestoru vplýva aj na pracovnú produktivitu. 94% pracovníkov uviedlo, že sa v čistom pracovnom priestore cítia produktívnejší.

Vplyv nečistoty je badateľný aj v počte PN dní. Len v USA každoročne stoja péenkové dni spoločnosti až 225 miliárd dolárov.

TIP NA ZNÍŽENIE NEČISTOTY
Používanie podlahových rohoží ukazuje, že 70% až 80% nečistôt, ktoré sa dostávajú do budovy, prechádza vchodovými dverami. Použitím rohoží sa výrazne zníži množstvo nečistôt, ktoré by sa inak dostali do vnútra.

Ak hľadáte firmu, ktorá nebude len premývať podlahu mokrou handrou ale disponuje profesionálnymi čistiacimi strojmi, účinnými čistiacimi prostriedkami a vyškoleným personálom, obráťte sa na nás.