Nestíhate sa starať o zeleň pri firme? Nechajte to na nás

Jar klope na dvere a slnečné lúče odkryjú spod snehu nie veľmi pôsobivý trávnik. Nebojte sa, nejedná sa o nič nezvyčajné. Snežná pleseň je bežným javom ale to neznamená, že trávnik je potrebné nechať len na prírodu.

Nie každý má ale prostriedky, čas aj vedomosti, aby trávnik, a celkovo zeleň, v okolí firmy dal po zime do poriadku. Je potrebné určiť správny čas na začiatok týchto prác. Príliš skorý alebo neskorý zásah by mohol mať pre trávnik a stromy skôr negatívny dopad.

Správne načasovanie je ale len špičkou ľadovca. Je potrebné poznať postupy, ako správne ošetriť zeleň po náročnej zime. Ak sa vám nechce študovať, ako ostrihať stromy a kríky, kedy prvý krát pokosiť trávnik, ako zelené plochy správne pohnojiť, tak to radšej nechajte na profesionálov.

Podľa toho, aký „štart“ pre zeleň pripravíte, takú „úrodu“ budete zbierať nasledujúce týždne až mesiace. Odborná a starostlivá príprava na teplejšie dni je dôležité nepodceniť. Ak by ste napríklad pokosili trávnik príliš zavčasu, mohli by ste mu skôr uškodiť, ako pomôcť. Práve prvé jarné dni sú ale pre rozpuk zelene kľúčové.

Neskoré kosenie a úprava by mohli zase spôsobiť rozmach buriny, ktorá by odoberala živiny a priestor pre ušľachtilý trávnik. Nevýhodou buriny, či inváznych rastlín je ich rýchly rast a kvitnutie. Mnohé z týchto rastlín prispievajú k zhoršeniu stavu astmatikov, či zhoršenému stavu u alergikov.

Pekne upravené okolie vašej firmy je zároveň vizitkou. Nikdy neviete, či práve popri vašej firme denne neprechádza váš budúci obchodný partner, klient alebo kolega.

Priestor v okolí firmy buduje vzťah a vytvára prvý dojem ešte predtým, ako sa s niekým osobne stretnete.

Najväčšou výzvou pri úprave zelene je jej pravidelnosť. Kosenie trávy alebo úprava kríkov a stromov na vás nepočká. Ak sa z tohto úkonu stane nepravidelná záležitosť, výsledok sa hneď dostaví.

Je prirodzené, že tieto úlohy nie je možné vždy vykonávať v určitej periodicite. „Odstránenie následkov“ je často finančne aj časovo náročnejšie, ako pravidelná údržba.

Naša firma sa už roky venuje okrem upratovaniu kancelárií, či postavebnému upratovaniu aj zveľaďovaniu zelene v blízkosti firiem.

Ak je potrebné pokosiť trávnik, zbaviť vás náletovej buriny, či odstrániť nebezpečné konáre a trochu presvetliť koruny stromov pri vašej budove, obráťte sa na nás. Máme roky skúseností, vybavenie a za sebou aj množstvo školení, ktoré prinášajú výsledky a efektivitu.

Nechajte si vypracovať nezáväznú cenovú ponuku na úpravu okolia vašej firmy a spravte niečo pre vzhľad a tiež zdravie a bezpečnosť vašich zamestnancov, ale aj existujúcich a potencionálnych zákazníkov.