A vy ako upratujete kanceláriu? Svojpomocne alebo profesionálne?

Použijeme paralelu napr. s obkladaním kúpeľne. Ak si to robíte po vlastnej línii, tak nad tým strávite dosť času a výsledok nemusí byť uspokojivý. Ak sa niekto kachličkovaniu venuje 8 hodín denne 5x do týždňa, tak je veľký predpoklad, že vie čo robí.

Podobne je to aj s upratovaním kancelárskych priestorov. Ak si uvedomíte, kde všade je prítomná kolónia baktérií, ktoré miesta sú najrizikovejšie a ktoré sú často pri bežnom upratovaní prehliadané, tak je robota viac efektívna a výsledky na nepoznanie.

A viete, kde vlastne špinu hľadať? Upratovačky venujú priemerne 40-50% svojho času upratovaním priestorov toalety. Tu nie je čo vytknúť, je potrebné to spraviť.

Preto asi neprekvapí fakt, že záchodová misa je 400 násobne čistejšia ako napr. kancelársky stôl. Koľko času ale trávia zamestnanci na WC z pracovnej doby…? Oveľa dlhší čas ich nájdete za stolom pracovať a práve toto je miesto, kde sa baktériám a vírusom mimoriadne darí. Mnoho firiem ale čistenie a dezinfekciu kancelárskych stolov podceňuje.

Ak by sa adekvátny čas venoval aj čisteniu stola, pracovné prostredie by bolo mnohonásobne zdravšie. A obzvlášť, ak si 32% zamestnancov neumýva mydlom ruky po použití toalety. Ďalšia tretina pritom nepoužije ani obyčajnú vodu…

Ak firma najme profesionálov, ktorí vedia, kde nečistotu a potenciálne riziko hľadať, má vyhraté. A to nepreháňame. 98% ľudí sa počas svojej pracovnej kariéry nakazí v práci prenosnou infekčnou chorobou. To má za následok čas na PN-ke, finančná strata pre firmu aj zamestnanca a ohrozenie procesov vo firme.

Ak neveríte, tak len v USA sa ročne „prepéenkuje“ 50 miliónov dní.

Pritom by stačila jednoduchá dezinfekcia stola a počet dní na „chorej“ by klesol o 30%. To už stojí za zváženie.

Vírusy vedia čakať na svojho hostiteľa aj 3 dni. Týmto sa dostávame k pravidelnosti upratovania kancelárií. Len za jediný deň sa vie kolónia baktérií rozšíriť o tretinu.

Tieto a mnohé ďalšie fakty si už roky uvedomujeme a našim klientom poskytujeme upratovanie kancelárií v Bratislave aj iných mestách na Slovensku.

Vďaka rokom praxe, profesionálnemu vybaveniu a pravidelne preškolovanému personálu sa na nás firmy pravidelne obracajú.

Nechajte si aj vy vypracovať cenovú ponuku a presvedčte sa, že skutočná čistota sa dosiahne len vtedy, ak sú bezchybne vyčistené kritické miesta.