Prečo je starostlivosť o zeleň v okolí firmy taká dôležitá?

Kancelárie, či zasadačka by mala byť výstavnou skriňou firmy. Prvý dojem klienta ale často vzniká ešte pred vstupom do budovy, kde sídlite.

Aj okolie vašej firmy je vizitkou, podľa ktorej si vás klient zapamätá. Pôsobí ale zároveň aj na bežných ľudí, ktorí okolo vás prechádzajú.

Starostlivosť o trávnik a celkovo zeleň pri firme je časovo náročná úloha. Čím častejšie budete robiť menšie zásahy, tým viac sa vám zeleň „odvďačí“ a bude skutočnou oázou pokoja. Je totiž oveľa jednoduchšie pristrihnúť raz alebo 2x do roka kríky, či stromčeky ako potom bojovať s rozkošatenými drevinami, ktoré sa nekontrolovateľne rozrastú.

Ešte dôležitejšia je pravidelnosť pri starostlivosti o trávnik. Ak robíte pravidelné kosenie počas peľovej sezóny, poďakujú sa vám vaši zamestnanci alergici a tiež klienti, ktorí vás navštívia. Navyše pri pravidelnom pristrihávaní takmer úplne eliminujete výskyt buriny alebo cudzokrajných, či inváznych náletových rastlín.

Samotná údržba zelene nie je žiadna veda. Stačí sa držať pár pravidiel a výsledky sa dostavia. Ako sme ale spomínali vyššie – dôležitá je pravidelnosť. V opačnom prípade je robota časovo a tým pádom aj finančne náročnejšia.

Nalejme si čistého vína. Na Slovensku je minimum firiem, ktoré si dovolia vlastného záhradníka. Majitelia tieto úlohy potom zverujú podriadeným, alebo v niektorých extrémnych prípadoch sami nabehnú s krovinorezom a kosačkou a v sobotu si spravia menšiu brigádu.

Čas je ale drahý. Zamestnanca treba aj tak zaplatiť a ak údržbu zelene robí šéf, tak jeho „cenovka“ na hodinu je ešte vyššia. V jednom aj druhom prípade nemusia byť dokonca ani výsledky uspokojivé. Nezriedka sa stáva, že chýba aj technické vybavenie pre takéto úlohy.

Naša firma sa už niekoľko rokov venuje profesionálnej údržbe zelene vo firmách. Máme na to všetko, čo je nevyhnutné – skúsenosti, čas a výbavu, aby bol výsledok dokonalý.

Kontaktujte nás a nechajte si vypracovať cenovú ponuku na mieru. Tá záleží od celkovej plochy a náročnosti úprav. Našich klientov nájdete v Bratislave, Trnave, či Nitre ale komplexnú starostlivosť o firemnú zeleň realizujeme po celom Slovensku bez obmedzenia.